סדנאות לאנסמבלים

אימפרוביזציה
לאנסמבל או מקהלה
בעזרת סימני ניצוח

דוגמאות אודיו

ofirgrid2

photo by Katherine Cunningham

הצעה לסדנת אמן

המטרה להרחיב את התפיסה המוסיקלית
ואת יכולות התקשורת של מוסיקאים
תוך התנסות חווייתית

התכנית למפגש חד פעמי או ארבעה מפגשים ברצף

מיועד לאנסמבל/מקהלה גדולים (10 אנשים ומעלה) בכל גיל ורמה מוסיקלית של מתחילים עד מקצועיים. המשתתפים יתבקשו לשיר או לנגן בכלי בו הם מתמחים. בכיתת האמן ילמדו המשתתפים קשת רחבה של סימנים בהם אשתמש כמנצח. הסימנים נמסרים באמצעות הידיים, ומורים על אספקטים מוסיקליים שונים כמו – שינוי בגובה הצליל ובעצמה שלו, אך ישנם גם סימנים מופשטים יותר כמו חזרתיות, חיקוי, שינוי דרסטי, וכו’. המשתתפים ילמדו סימנים, יתנסו בדרכים שונות לפרש אותם בנגינה או בשירה, ישקפו רעיונות חדשים שיעלו בזמן אמת, ותוך כדי התנסות ילמדו סימנים נוספים.

המוסיקאים יחקרו את היצירתיות של עצמם תוך אימפרוביזציה מונחית ויתנסו גם בניצוח. במהלך כיתת האמן, המוזיקאים יפתחו את האינטואיציה שלהם, ילמדו להאזין באופן מעמיק, ויתאמנו איך להגיב בצורה מוסיקלית ומותאמת לאחר.

על האמן

שמי אופיר קלמפרר (1982), במקצועי אני מלחין ואימפרוביזטור. למדתי לתואר ראשון ושני קומפוזיציה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג, הולנד. .Korg MS-20 אני ידוע בעיקר בנגינה בסינטיסייזר האנלוגי ביצירותי אני כותב קוים מלודיים, ומתזמר כלים קלאסיים יחד עם פאנק ואלקטרוניקה, ומחיל זיקה למוזיקת פופ תוך גישה אקספרימנטלית ונויז.

התמחיתי בניצוח על תזמורת אימפרוביזציה בלימודי בהולנד וכיום אני מנצח על סדנאות של סטודנטים ותלמידים במסגרות חינוכיות שונות. מניסיוני, לסדנא מסוג זה תוצאות עם ערך מוסף משמעותי למתנסים המנגנים או השרים, וכן לכאלה שמתנסים בניצוח. אני גר בימים אלה בסינסינטי, אוהיו, ארה”ב, ההצעה לשנה זו או לשנה הבאה.

ניתן לקיים פגישת הסבר ומתן פרטים
ofirklemperer[at]gmail.com :צרו איתי קשר

דוגמאות וידאו

1. מבוגרים שרים


2. ילדים מנגנים